A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської Міської Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Інформація про неврологічне відділення

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), інсульт залишається другою за частотою причиною смерті (12% усіх смертей) і провідною причиною інвалідності на планеті. Прогнозована смертність від інсульту у світі до 2030 р. становитиме 7,8 млн осіб. Інсульт і його соціально-економічні наслідки становлять настільки серйозну загрозу добробуту населення земної кулі, що в більшості розвинутих країн профілактика та лікування цереброваскулярної патології офіційно визнані пріоритетними завданнями охорони здоров’я.

Структурною одиницею системи інсультної допомоги в розвинутих країнах є спеціалізовані інсультні центри, або інсультні відділення/блоки, що в англомовній літературі отримали назву «Stroke Unit».

В інсультному відділенні сконцентровані два основні компоненти ефективної допомоги пацієнтам зазначеної категорії: оснащення і спеціально підготовлений персонал. Кращі показники виживаності та відновлення пояснюються не проведенням унікальних втручань чи використанням високотехнологічного і договартісного обладнання, а цільовою концетрацією необхідних ресурсів, знань і навичок у межах одного підрозділу.

26 грудня 2019 року на базі КНП «Стрийська ЦРЛ» спільно з Стрийською міською радою та Стрийською районною радою відбулося відкриття Інсультного блоку  «Stroke Unit» в складі неврологічного відділення  КНП «Стрийська ЦРЛ» для надання невідкладної  допомоги пацієнтам з підозрою на гострий мозковий інсульт

Наказ  ДОЗ  ЛОДА № 56  02.03.2021р ,,Про порядок організації надання  медичної допомоги  пацієнтам з підозрою на гострий мозковий інсульт у Львівській області. КНП «Стрийська ЦРЛ»  визначена як заклад готовий для надання вторинної, (спеціалізованої) медичної допомоги пацієнтам  з підозрою на ГМІ.

 02.03.3021р  наказом № 86 по КНП «Стрийська ЦРЛ»  затверджено клінічні протоколи надання медичної допомоги І-та ІІ рівня   з сТЛТ  пацієнтам  з Гострим мозковим інсультом.  

За основу створення клінічних протоколів були взяті сучасні медико-технологічні документи:

,,Сучасні принципи діагностики та лікування хворих з гострим ішемічним інсультом та ТІА’’  Адаптована клінічна настанова,  Наказ МОЗ від 03.08.2012р  № 602  

,,Уніфікований  клінічний протокол медичної допомоги ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога, медична реабілітація)’’ Наказ МОЗ від 03.08.2012р  № 602

2016 ESC (Європейське товариство кардіологів). Керівництво щодо лікування фібриляції передсердь розроблено у співпраці з EACTS/( Європейська асоціація кардіо-торакальної хірургії).  2016 ESC  Guidelines for the management of atrial fibrillation developed in collaboration with EACTS.     

Рекомендації 2018 року Американської асоціації серця (AHА) та   Американської асоціації інсульту (ASA)

 

Рекомендації щодо найкращих практик лікування ГМІ у Канаді:

,, Долікарняна допомога, невідкладна допомога та стаціонарне лікування ГМІ.’’ Оновлене  6-те  видання. 

30.03.2020 року адміністрацією КНП «Стрийська ЦРЛ» підписано пакет  з НСЗУ про надання медичної допомоги пацієнтам з ГМІ.

05.05.2021 року вперше проведено лікування ГМІ методом сТЛТ. Тромболіти́чна терапі́я — лікування, яке направлене на розчинення тромбу всередині судини за допомогою лікарських засобів — тромболітиків.  

В  2021р в КНП «Стрийська ЦРЛ» проліковано  762 пацієнти з діагнозом ГМІ.

З них 18 – методом  сТЛТ (системного тромболізису). 

Препарат  актилізе  за кошти державного бюджету України. Наказ МОЗ України  № 126 26.01.2021р ,, Лікарські засоби  за програмою медичних гарантів ‘’.

 Відділення працює над   100 % виконанням сТЛТ  пацієнтам з ГМІ в межах терапевтичного вікна – ведення препарату актилізе не  пізніше 4.5 годин після перших проявів гострого мозкового інсульту.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень