Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської Міської Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

ОБЕРЕЖНО БОРЩОВИК!

Отруйні види борщівника є реальною загрозою здоров'ю, а часом і життя людини. Небезпека представляє не тільки сік рослини, але і його пилок, аромат (запах) і навіть роса.

Сік борщівника, потрапляючи на шкіру, завдяки речовинам в своєму складі, підвищує її чутливість до ультрафіолетового випромінювання. І як наслідок протягом дуже короткого проміжку часу можна отримати важкий сонячний опік з численними пухирями аж до III ступеня. Спостерігалися випадки летального результату у дітей з численними опіками.

Небезпеку представляє не тільки сік борщівника, але і його роса. Навіть простий дотик до трави біля борщівника може викликати сильний опік. Такі пошкодження дуже довго заживають і можуть залишити після себе шрами і рубці.

Іноді опіки від контакту з рослиною проявляються не відразу, а через якийсь час, тому виїжджаючи на природу, особливо з дітьми, огляньте уважно місце, де ви плануєте зупинитися, чи немає там небезпечної рослини.

Викликає важкі наслідки для організму і пилок борщівника, який здатний проникати навіть крізь одяг. Сік або пилок при попаданні в око може призвести до сліпоти.

Вдихання пилку борщівника або ефірних масел здатне значно нашкодити дихальній системі і навіть привести до летального результату. Наслідками такого токсичного впливу є: розпухання гортані і задуху.

Ознаками інтоксикації (отруєння) борщівник є такі симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, блювота, підвищення температури тіла аж до 40оС. Надмірний вплив в перспективі може загрожувати хворобою Вітіліго.

 

Якщо контакту з отруйною рослиною уникнути не вдалося, то необхідно діяти негайно:

  • Промити уражену область під проточною водою, бажано використовуючи господарське мило.
  • Обробити спиртом або спиртовмісними речовинами. Можна скористатися слабким розчином марганцівки або фурациліну.
  • Змастити Пантенолом, уснінат натрію (на ялицевому бальзамі) або синтоміциновою емульсією.
  • Пов'язку накладати не слід.
  • Якщо ви перебуваєте на природі, поза домом, місце ураження прикрийте легкою тканиною, щоб уникнути попадання на неї ультрафіолетових променів. Також протягом декількох днів слід захищати цю область від сонця.

Якщо опік невеликий, можна обмежитися описаними заходами. У разі, якщо дії піддався алергік, область поразки значна, сік, пилок і т.д. рослини потрапили в око або на інші слизові, а також якщо постраждала дитина, необхідно ТЕРМІНОВО звернеться за медичною допомогою.