Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської районної Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Літні отруєння: перша допомога, якщо не вдалося уникнути

Отруїтися може кожен, від цього ніхто не застрахований. А особливо небезпечні і поширені літні отруєння, адже через спеку продукти псуються набагато швидше, а іноді просто не усвідомлюєш, що ти не помив ягоду і з'їв її прямо з дерева. А на пляжах, влітку є просто неймовірна кількість найрізноманітніших продуктів, які можуть бути не найкращої якості. І все це, може без проблем призвести до отруєння.

Літні отруєння: які вони бувають

Є всього два види найпоширеніших літніх отруєнь: харчове і токсичне.

Харчове отруєння можна одержати через вживання неякісних, або заражених бактеріями продуктів. Крім цього варто побоюватися несвіжої їжі. Наприклад, "пляжні" мідії, кукурудза, креветки тощо, що часто продають прямо на пляжі. Найчастіше, все це зберігається не найкращим чином, і отруїтися можна дуже просто.

Токсичне отруєння можна одержати, якщо в організм потрапляють хімічні, або натуральні токсини. Найпоширеніший варіант – це прийом в їжу неїстівних дикорослих ягід та грибів. Тому, в незнайомій місцевості потрібно бути дуже акуратними при вживанні фруктів і ягід, тому що вони можуть бути оброблені хімією, і ви відразу ж отримаєте літнє отруєння.

Літні отруєння: симптоми

Перші симптоми при отруєнні можуть з'явитися майже відразу ж:
Сильна нудота, або блювання 
Слабкість
Температура
Діарея
Озноб і млявість

Літні отруєння: перша допомога

Найголовніше, що потрібно зробити в першу чергу – це промити шлунок. Краще всього це робити в лікарні, адже лікарі точно допоможуть. Але, можна це зробити самому. Тут вам допоможе чиста вода і штучно викликана рвота. Якщо ж це не допоможе і симптоми отруєння не зникнуть через 6 годин, то обов'язково потрібно звернутися до лікаря.

При отруєнні потрібно обов'язково прийняти сорбент. Він допоможе вивести всі токсини з організму. З цим впорається навіть активоване вугілля.

Літнє отруєння дуже небезпечне, тому, навіть якщо вийде самому привести себе в порядок, то кілька наступних днів потрібно дотримуватися дієти і пити багато води. Рідини потрібно не менше трьох літрів на день, тому що отруєння зневоднює організм. А перший день після цього в їжу краще взагалі нічого не приймати.

Харчове отруєння: чого не можна робити

Медики рекомендують у жодному випадку не приймати протиблювотних або протидіарейних препаратів, адже саме блювота і пронос є захисними механізмами організму і найкраще допомагають швидко вивести токсини з організму.

Важливо під час отруєння для промивання шлунку пити лише звичайну воду, жодних соків, чаїв та інших напоїв.

Якщо отруєння супроводжується сильним болем у животі – не можна приймати анальгетики чи антибіотики без консультації лікаря. Можливий прийом спазмолітиків.