Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської районної Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети страждає артритом. І за останнє десятиліття тенденція до зростання числа захворювань кістково-м'язової системи та сполучної тканини, в тому числі і артритом, не знижується. Ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності.

 Взагалі, артритом називають велику групу хвороб суглобів, яка включає понад 100 діагнозів, найпоширеніші з них – артроз і ревматоїдний артрит.

Причини появи хвороби різні, нерідко артрит виникає при повторюваних легких травмах, відкритих або закритих пошкодженнях суглобів, при частому фізичному перенапруженні або при генетичній схильності. Крім того, розвиток артриту провокують вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження і навіть надмірне куріння.

Найнебезпечніше, що в групу ризику розвитку даного захворювання може потрапити будь-яка людина – від немовляти до старого. Але найбільш часто важкі ревматичні захворювання суглобів, пов'язані з швидким розвитком артриту, вражають працездатних жителів планети – у віці від 30 до 50 років. До речі, жінки страждають цим захворюванням у 5 разів частіше за чоловіків. Причому не завжди хвороби суглобів можна розпізнати відразу з-за їх «прихованості» і «маскування», а в подальшому вони потребують тривалому і постійному медичному спостереженні та лікуванні, а пацієнти – у реабілітації і соціальної адаптації.

Тому важливо пам'ятати, що тільки рання діагностика і своєчасне лікування зможуть запобігти тяжкі наслідки для хворого на артрит. На думку лікарів, при ранній діагностиці і індивідуально підібраному лікуванні артрит можливо вилікувати. Тому діагностика артриту – дуже важливий крок до одужання, а сучасні методи лікування дозволяють суттєво покращити якість життя пацієнтів.

Тож лікарі радять частіше бувати на свіжому повітрі, відмовитися від шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя, не нехтувати фізичними вправами і правильним харчуванням. І все це – не залежно від віку і роду занять людини. Адже давно не секрет, що від загального фізичного стану і душевної рівноваги залежить здатність організму чинити опір хворобам.