Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської районної Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано

Це означає, що дорослі будь-якого віку тепер можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.Про це на сайті МОЗ УКраїни опублікована відповідна новина. А з відповідним наказом можна ознайомитися тут.

Для інформації:
1. Щеплення для дорослих
Безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку. Вакцинація гарантована всім дорослим, які:
- контактували з хворими (вакцинацію краще зробити впродовж 72 годин);
- не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
- за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

2. Щеплення для немовлят від 6 місяців
За Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. До 12 місяців дитину має захищати колективний імунітет (якщо принаймні 95% населення вакциновані). В умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір через недостатній рівень вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті.
Відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається “нульовою”, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).
Важливо: інтервал між дозами КПК має бути не менше одного місяця.