Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської районної Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Чоловіків-медиків офіційно припинять називати "медсестрами" і "акушерками"

Наказ МОЗ України від 10.04.2019 № 805

"Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Випуск 78 «Охорона здоров'я»"

 

Відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», підпункту 6 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267,

НАКАЗУЮ:

1. У тексті Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров'я», затвердженого та впровадженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 року № 117 (зі змінами), слова «сестра медична» та «медична сестра» в усіх відмінках замінити словами «сестра медична/брат медичний» та «медична сестра/медичний брат» у відповідних відмінках; слова «санітарка» замінити на «санітар/санітарка» у відповідних відмінках; назву посади «сестра-господиня» замінити на «працівник з господарської діяльності закладу охорони здоров’я» у відповідних відмінках; слова «акушерка» замінити на «акушер/акушерка» у відповідних відмінках.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лінчевського О.В.

3. Цей наказ набирає чинності з дня внесення змін, зазначених у пункті 1 цього Наказу, до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 року № 327.

Заступник Міністра П. КОВТОНЮК