Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської районної Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Чесні та прозорі закупівлі - більше заощаджених коштів - можливість закупити більше ліків на ці кошти

Цього разу буде закуплено додаткові ліки для лікування таких хвороб як легенева артеріальна гіпертензія, хвороба Гоше, бульозний епідермоліз, нанізм.

Це препарати Силденафіл та Бозентан (для лікування легеневої артеріальної гіпертензії), Соматропін (для лікування нанізму), Іміглюцеразу (для лікування хвороби Гоше) та засоби для відкритих ран, що потребують пацієнти з бульозним епідермолізом.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я України вже підписало договір зі спеціалізованою організацією ПРООН на закупівлю ліків за напрямом первинних імунодефіцитів як для дітей, так і для дорослих. Решта напрямів знаходяться на фінальній стадії та плануються до передачі закупівель найближчим часом.

Цьогоріч для формування потреби в ліках для орфанних захворювань виконується за оновленою методикою. Відтепер потреба в ліках формується під конкретного пацієнта.

? Нова методика розроблена Міністерство охорони здоров'я України спільно з Kyiv School of Economics.

? Розрахунки ґрунтуються на фактичному формуванні реєстрів пацієнтів (за винятком персональних даних). В них зазначено їхній тип хвороби, вага, вік тощо. Це дозволяє формувати запит на ліки під кожного окремого пацієнта.

? Попри те, що реалізація такої методики забирає більше часу, вона вже довела свою ефективність. Система не дозволяє вносити недостовірні дані. Завдяки цьому значно зменшуються ризики штучного завищення потреби в ліках та медичних виробах.

? Це сприяє раціональному використанню коштів держбюджету, дає дані для розрахунків плану поставок, а також планування фінансування на майбутні періоди.

? Перед початком збору потреби в ліках, експерти та фахівці ДП "Медичні закупівлі України" проаналізували рівень забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами за кожною з нозологій. На основі даних аналізу розроблено графік збору потреби.

Починаючи з цього року кошти будуть спрямовуватись на максимальне можливе забезпечення ліками за наявних обсягів фінансування.

Такі методики застосовуються майже до всіх напрямів орфанних захворювань. Зокрема, хвороби Гоше, бульозного епідермолізу, первинних імунодефіцитів (для дітей та дорослих), ювенільного ревматоїдного артриту, мукополісахаридозу, муковісцидозу (дорослі та діти) та орфанних метаболічних захворювань.

Крім того, покривати потребу в окремих лікарських засобах медичні заклади можуть і за рахунок закупівель за кошти місцевих бюджетів. Насамперед тих препаратів, що внесені до Національного переліку основних лікарських засобів. Серед них: Силденафіл, Ітреконазол, Філграстим, Вориконазол тощо.

Завдяки ефективним закупівлям та оновленому плануванню вдалося досягти економії коштів і фінансування, зокрема, за програмами орфанних захворювань. На цей рік фінансування було збільшене на понад 330 мільйонів гривень (в порівнянні з 2018 роком) і загалом склало понад 1,7 мільярда гривень.

Вперше у бюджеті на 2019 рік були виділені кошти для дорослих з ювенільним ревматоїдним артритом і первинними імунодефіцитами. Раніше пацієнти з цими діагнозами забезпечувалися лікуванням лише до 18 років.