Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської Міської Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Районна цільова програма в дії

В  Стрийському  районі  діє  районна  цільова  програма  по  забезпеченню  дітей  паліативною допомогою, дієтичним  харчуванням та  виробами  медичного  призначення.

Програма  розроблена  за  ініціативи голови  Стрийської  районної  ради Р.Козака, заступника  голови  Стрийської  районної  ради  М.Войтовича , підтримана першим  заступником  голови  Стрийської  районної  адміністрації Л.Кащуком  та  прийнята  сесією  районної  ради.

Орфанні хвороби — це вроджені або набуті захворювання, які трапляються вкрай рідко — рідше ніж один випадок на 2000 населення країни. 80% цих захворювань генетично обумовлені. Вони не лише мають тяжкий і хронічний перебіг, але й супроводжуються зниженням якості та скороченням тривалості життя пацієнтів. Такі люди зазвичай потребують дороговартісного, безперервного та пожиттєвого лікування. Більшість орфанних захворювань діагностують у ранньому віці, у 35% випадків вони стають причиною смерті малюків до року, у 10% — дітей у віці до 5 років, у 12% - у віці від 5 до 15 років.

Реалізація  Програми дозволити  покращити  якість  життя малих  особливих  пацієнтів  та  стане  відчутною допомогою  для  їх  батьків.