Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської Міської Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

У Львові закликають підтримати людей з аутизмом.

2 квітня весь світ відзначає День поширення інформації про аутизм.

Цей день було встановлено 18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН. У Львові в сквері «На валах» (вул.Винниченка,16) об 11:30 у рамках заходів «Львів у блакитному 2019», кожен охочий зможе оглянути фотопроекти «Рідні душі» та «Вишита синіми нитками».

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Цього року Львів знову одягнеться в блакитне. Весь спектр синього кольору: від світло-блакитного до насиченого синього – було обрано міжнародними організаціями, щоб показати, наскільки багато абсолютно різних людей живе з цією особливістю.

Ми запрошуємо вас долучитися до важливої соціальної мети поширення інформації про аутизм, розповісти про дітей з аутизмом. Щоб якомога більше людей дізналися про аутизм і цих особливих, загадкових, щирих, добрих дітей, дітей з аутизмом. Ви побачите чуттєві фотографії, на яких можна відчути емоції «особливих» дітей та їхніх «особливих» вчителів», – розповіли організатори.

У програмі цьогорічного заходу:

11.30−12.30 Сквер «На валах», вул. Винниченка, 16

– відкриття акції, присвяченої Всесвітньому дню поширення інформації про аутизм;

– презентація фотовиставок «Вишита синіми нитками» відомого фотографа Катерини Птахи та «Рідні душі» Катерини Птахи, Лари Чайковської та Марії Ключник.

12.30 – Хода зі Скверу «На валах» до НРЦ «Довіра» (вул. Короленка, 1)

13.00 – Концерт в актовій залі НРЦ «Довіра» (вул. Короленка, 1) за участі зіркових гостей Соломії Чубай, Пашка Гоца, Тараса Гаврика.

Водночас усіх охочих організатори запрошують одягнути того дня блакитне, висловити у соцмережах свою підтримку людям з аутизмом.

Центр громадського здоров’я МОЗ нагадує про те, що таке аутизм. Це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як.

Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.

Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту.

Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

Згідно зі статистикою, а одна із 88 дітей має аутизм. При ранньому втручанні та корекційних заходах дитина може бути повністю адаптована до соціального життя. На 30% зростає кожного року кількість дітей з діагнозом аутизм в Україні. У 1,5 річному віці дитині можна провести скринінг за спеціальним тестом. У 4 рази частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток, діагностується аутизм.