Комунальне Некомерційне Підприємство Стрийської Міської Ради "Стрийська Центральна Районна Лікарня"

Засідання Медичної ради КНП "Стрийська ЦРЛ"

26  вересня  2019 року  в  актовому  залі  КНП «Стрийська  ЦРЛ»  відбулося  засідання  Медичної  ради.  Присутні:  головні  лікарі  амбулаторій ЗПСМ,  завідувачі  відділень.  На  порядку  денному  два  питання:

-  «Стан  надання  медичної  допомоги  онкологічним  хворим  Стрийського  району» ;

-  «Різне».

В сучасному – інформаційному суспільстві варто знати та усвідомлювати основні поняття з багатьох питань, особливо якщо це стосується нашого здоров’я. Ми часто оперуємо певними термінами, до кінця не вникаючи у їх значення. Саме тому певні міфи щодо онкологічних проблем ще більше погіршують розуміння людьми цієї проблеми. Тому, почнемо спочатку.

Терміном «рак»  історично та в простонародді  прийнято називати будь-які злоякісні новоутворення незалежно від їх тканинного походження та будови. Зазвичай це твердження не є точним або взагалі не є вірним. Тому краще маніпулювати таким поняттям як «злоякісний процес», «злоякісне новоутворення» або «злоякісна пухлина» – це неконтрольоване розмноження змінених (атипових) клітин з проникненням в інші тканини (інвазія), їх руйнуванням (деструкція)  та зазвичай метастазуванням. В залежності від типу тканин, клітини якої перетворилися на злоякісні розрізняють найбільш поширені: рак, саркому, лімфому, меланому та інші.

Розділ медицини, що вивчає доброякісні та злоякісні новоутворення (пухлини), механізми та закономірності їх виникнення та розвитку, діагностику та їх лікування називають онкологією.

Як уже зазначалося, поняття «рак», що часто використовуються людьми, є досить загальним. Прийнято також розрізняти  «передрак» або передракові захворювання – умовний термін, який характеризує процес, стан або захворювання організму, що передують злоякісному процесу та зазвичай переходять в нього.

По  структурі  захворюваності  по  онкології  по  Стрийському  району  на  першому  місці  ободова  кишка;  на  другому – шкіра, на  третьому – шлунок;  на  четвертому – простата, на  п’ятому  -  грудна  залоза, на шостому – пряма кишка, на сьомому – нирка, на восьмому – сечовий міхур.

За  І  півріччя 2019 року спостерігається зменшення  кількості  хворих на  І  і  ІІ  стадіях. Занедбаність  візуальної  локалізації  стабільно  на  низькому  рівні. 

Продовжує роботу  програма Онкопривенції  спільно  зі  Світовим  банком  та  працює  сучасний  мамограф  у  поліклінічному  відділенні  КНП «Стрийська  центральна  міська  лікарня»